Znajdujesz bez szukania

Tak naprawdę, na co dzień  prawo ludzi nie interesuje.

Jest tam gdzieś obok, to wiemy, ale póki nas lub kogoś z bliskiego otoczenia nie dotykają problemy, to przecież nie zwracamy uwagi na jakieś przepisy. To normalne.

Jeśli coś musimy, to robimy bez większego zastanawiania się nad tym. Poddajemy się koniecznym procedurom i płyniemy z prądem codzienności. Tam gdzie prawo jest zgodne z naszymi odczuciami nawet nie zdajemy sobie sprawy z jego istnienia.

Niestety, życie to nie sielanka (a raczej nie dla wszystkich). Gdy sprawy zaczynają się układać nie po naszej myśli, nadchodzi czas  poszukiwania  rozwiązań.

A że niemal wszystko wokół nas oplecione jest pajęczyną najrozmaitszych regulacji prawnych pojawia się problem, gdzie szukać pomocnych informacji, wyjaśnień, wskazówek.

Od razu narzuca się odpowiedź – w internecie. To już powszechne. Taki czas. Ubolewam.

Rzecz jednak w tym, że internet jest jak kosmos. W którym miejscu szukać ? Czy na oślep krążyć w zatłoczonej przestrzeni, czy od razu wystartować do konkretnego miejsca, tam gdzie znajduje się cel podróży ?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Chodzisz dalszą drogą jeśli znasz krótszą?

Ale to jeszcze nie wszystko.

Informacja po którą sięgasz musi być dla Ciebie jasna i zrozumiała. To też wydaje się oczywiste, bo co z tego, że wybrałeś najkrótszą drogę, jeśli na jej końcu nie ma nic pożytecznego dla Ciebie?

Nie musisz przecież pojmować skomplikowanej treści prawnej. To nie jest informacja, do której dążyłeś. Odrzucasz ją i szukasz, szukasz dalej. Gubisz się w tej przestrzeni, męczysz się. Nie masz pewności w końcu, co wiesz, a co nie, co jest prawdą, a co tak nie do końca.

Jest  jednak takie miejsce, w którym będziesz mógł poczuć się bezpiecznie.

Jak tam dotrzeć?

Oto adres: www.LexMonitor.pl

Znajdziesz  na pewno to, czego szukałeś. Zrozumiesz słowa i sens. Polubisz też to miejsce.

Dlaczego akurat tam? Bo tam znajdziesz i wiedzę i życzliwość.

Piszą blogerzy prawnicy, praktycy specjalizujący się w najrozmaitszych gałęziach prawa.

Piszą do Ciebie i dla Ciebie. To ich pasja.

Jestem jednym z nich.

Zatem zajrzyj do nas i się ogrzej się pod dachem  www.LexMonitor.pl

:)

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: