Pesel – jest odpowiedź Sądu Najwyższego

Doczekaliśmy się odpowiedzi  Sądu Najwyższego na pytanie, czy  możliwe jest zawieszenie postępowania w wypadku gdy powód na wezwanie sądu przed rozprawą nie poda danych, na podstawie których możliwe jest ustalenie numeru PESEL pozwanego.

Odpowiedź ta brzmi:

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Agnieszka Swaczyna Luty 27, 2014 o 14:32

No i dobrze. To rozsądna odpowiedź. Niestety nowelizacja o PESEL-u była pisana na kolanie. Nikt nie pomyślał o konsekwencjach i sensie żądania takich danych w każdym postęowaniu, bez względu na przedmiot sprawy.

Odpowiedz

Bożena Żuber Luty 27, 2014 o 14:57

To prawda.
Nie bardzo rozumiem,dlaczego na etapie postępowania rozpoznawczego nie można nadać sprawie dalszego biegu wobec braku danych PESEL pozwanego.
Pozdrowienia

Odpowiedz

GordaanVunc Kwiecień 24, 2015 o 01:41

Zbliżają się prezydenckie. Polska potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim FB, w komentarzach, gdziekolwiek się da. Wykorzystajmy siłę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 – Wszystko tylko nie POPIS !

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: